Infolinia: (41) 345 21 34

  Tkaniny meblowe - jak dobrać kolor?

  Tkaniny meblowe

  Dom czy mieszkanie to miejsca, w których musimy czuć się dobrze każdego dnia. To punkty na mapie naszej codzienności, w których powinniśmy móc odnaleźć spokój i możliwość zrelaksowania się oraz wypoczęcia po dniu wypełnionym obowiązkami. A nic tak nie koi jak wnętrze, którego kolorystyka współgra z naszymi emocjami, charakterem oraz stylem życia.

  Nie jest tajemnicą fakt, iż kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie oraz ogólny nastrój. Mogą sprzyjać agresji bądź przynosić ukojenie, wyciszać i uspokajać. Mogą wywoływać na naszej twarzy uśmiech, otulać przyjaznym ciepłem, bądź sprawiać, że staje się nam zimno. Tę grę barw warto wykorzystać w swoim mieszkaniu, decydując się na odpowiednie farby do malowania ścian a także dobrane kolorystycznie tkaniny meblowe.

  W zależności od tego, na jakim etapie urządzania mieszkania jesteśmy, mamy do wyboru dwie opcje: albo dobierać kolor ścian do koloru mebli, albo odwrotnie. Możemy również zrobić coś innego: dokonać wielkich zmian, kupując tkaniny meblowe w odpowiadającym nam kolorze i... cieszyć się prawdziwą rewolucją w naszym wnętrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu odświeżymy nasze meble, zmienimy wygląd mieszkania i poczujemy przypływ świeżej energii.

  Producenci, tworzący tkaniny meblowe, pozwalają swoim klientom wybierać wśród wielu faktur, wzorów i kolorów. Można więc dowolnie eksperymentować pamiętając o jednej zasadzie: każda przesada psuje efekt. Pesymistyczne wnętrze pełne szarości może sprawić, że będziemy ospali i z trudem przyjdzie nam podejmowanie działań. Działa to również w drugą stronę – natłok intensywnych kolorów prowadzi często do zbyt dużej stymulacji naszego układu nerwowego, przez co możemy stać się niespokojni i drażliwi. Warto więc umiejętnie łączyć barwy, zawczasu sprawdzając, jakie połączenia są najchętniej wybierane przez profesjonalistów, zajmujących się aranżacją wnętrz:

  • żółty z zielonym – jeśli ściany naszego pokoju zdecydowaliśmy się pomalować na kolor żółty, warto wówczas wybierać tkaniny meblowe w odcieniach zieleni, z dodatkami (np. poduszki) w innym kolorze. To dobry sposób na uzyskanie słonecznej przestrzeni, która sprawi, że każdego dnia będziemy pełni optymizmu i radości;
  •  niebieski z fioletem, bielą, granatem, szarością oraz zielenią – kolor nieba nadaje się do przestrzeni, w których chcemy się wyciszyć i odnaleźć tak ważny spokój. Jeśli to ta barwa króluje na naszych ścianach, wówczas możemy dobrać meble w kolorze zielonym, fioletowym, białym czy szarym – takie działania pozwolą uzyskać ciekawe kompozycje, dodające wnętrzu ciekawego charakteru;
  • czerwień z różem, bielą, szarością czy beżem – czerwony kolor dobrze jest stosować we wnętrzach z umiarem. Jest to barwa, którą ma siłę, dodającą nam energii, jednak, używana w nadmiarze, może zwiększyć naszą nerwowość. Tkaniny meblowe oraz różnego rodzaju dodatki w tym kolorze są świetnym pomysłem, pozwalającym ożywić wnętrze.

  Warto pamiętać, że możemy wybrać jedną z dwóch możliwości – albo dobierać kolory zbliżone do siebie na palecie barw, albo zdecydować się na kontrastowe zestawienia. Wszystko, oczywiście, zależy od naszej fantazji i charakteru.

  Autor: Edyta Rosiak-Żórańska


  Tkaniny meblowe są do nabycia w Naszym sklepie internetowym.

  Kontakt

  Infolinia: (41) 345 21 34, (41) 368 39 51

  Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
  Sobota: 8:00 - 13:00
  Top