Infolinia: (41) 345 21 34

  Tkaniny na metry - tniemy co 10 cm

  Tkaniny na metry

  Rynek tkanin charakteryzuje się dużą różnorodnością. Wśród materiałów możemy wyróżnić: meblowe, podbiciowe, samochodowe czy techniczne, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie ten, który w danej chwili jest nam najbardziej potrzebny. W końcu są one używane nie tylko po to, aby upiększyć meble stojące w naszym salonie, ale również w innych przestrzeniach naszego życia, a ich właściwy dobór jest niezwykle ważny, abyśmy mogli uzyskać zamierzone na początku efekty.

   

  Wybierz materiał

  Pierwszym krokiem jest właściwy dobór tkaniny, zgodny z jego podstawowym

  przeznaczeniem. Inne bowiem będą nam potrzebne, jeśli zamierzamy odnowić starą sofę, natomiast inne, jeśli nasza tapicerka w samochodzie została zniszczona podczas codziennego użytkowania. I tak np. materiały wykorzystywane w pojazdach są przystosowane do zadań specjalnych – zmiennej temperatury panującej w jego wnętrzu czy narażenia na intensywne wycieranie. Warto więc decydować się na odpowiedni materiał, który najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni:

  • tkaniny meblowe to przede wszystkim następujące materiały: flok, mikrofaza, nabuk syntetyczny, plusz, skaj, szenil, welur welwet, żakard,
  • tkaniny podbiciowe: filce, owaty, wigofile,
  • tkaniny samochodowe: welur, żakard,
  • tkaniny techniczne – wśród nich wymieniamy: folie, leżakowe, namiotowe oraz plandekowe.

   

  Dobierz rozmiar

  Jeśli chcemy zaoszczędzić, najlepiej jest kupować tkaniny na metry. Pozwoli to na dokładne wymierzenie ilości materiału, niezbędnego do wykonania zaplanowanej pracy. Jeśli w tej kwestii nie mamy doświadczenia, najlepiej jest poradzić się tapicera, który przeprowadzi odpowiednie obliczenia. Oczywiście istnieją szacunkowe dane, pozwalające z dużą dokładnością stwierdzić, ile, przypuszczalnie, tkaniny będziemy potrzebowali, aby obić, np. sofę, jednakże warto pamiętać, że meble różnią się kształtem oraz dodatkami. Lepiej więc nie ryzykować, że w trakcie wykonywania pracy, zabraknie nam materiału.

   

  Ciesz się pięknymi kolorami

  Tkaniny na metry cięte co 10 cm to także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zastosować dwa różnego rodzaje materiałów np. podczas zmiany obicia na sofie. Wówczas możemy dobrać odpowiednią ilość materiału do wykonania siedziska, natomiast inną tkaninę dobrać do wykonania poduszek. Taki zestaw pozwoli urozmaicić wnętrze i sprawi, że będzie ono wyglądało nietuzinkowo.

  Autor: Edyta Rosiak-Żórańska

  Kontakt

  Infolinia: (41) 345 21 34, (41) 368 39 51

  Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
  Sobota: 8:00 - 13:00
  Top